Do čeho investovat volné peníze

Ostatní

Disponujete nějakými volnými penězi? Většina lidí si vydělává peníze prací, chodí každý den do práce a jednou za měsíc jim přijde výplata. Jaké by to však bylo, kdybyste měli i pasivní příjem? Jen si představte ,že byste šikovně investovali a vydělávali peníze i bez práce. Je to hezká představa, udělat investici která vám vydělává, zatímco vy spíte. Mnoho lidí žije v představě, že pro investování je zapotřebí mít velké finanční obnosy, ale není to tak. Můžete začít pomalu, rozkoukat se a trhu a postupně používat k investicím větší a větší peníze. Jak budou vaše zkušenosti vzrůstat, budete s investováním úspěšnější.

Kam investovat?

Možností pro investice je tolik, že byste je jen tak nespočítali. Mnoho lidí má založený spořící účet, kam pravidelně peníze vkládá, je to jedna z možností investic, ale není dostatečně motivující, protože je zde malé zhodnocení. Mnohem atraktivnější jsou akcie. Příběhy lidí, kteří zbohatli šikovným investováním do akcií, jsou velmi inspirující. Problém je v tom, že je to velmi riskantní a když investujete špatně, pouze přijdete o peníze. Mnohem lepší volbou jsou často dividendové akcie. U dividendových akcií dostáváte jako akcionář pravidelně dividendy, tedy peněžité plnění akciových společností. Výše samotné dividendy je dána zejména ziskem akciové společnosti, ale nemusí to být pravidlem.

Již řadu let stoupá popularita kryptoměn jako výhodných investic. Zpočátku je mnoho lidí kritizovalo, ale vzhledem k tomu, kolik lidí na nich zbohatlo, zájem o ně stoupá. Dnes je možné získat například i bitcoin zdarma, ale jsou to samozřejmě jen drobné částky. Pro mnoho lidí je atraktivní však vlastnit alespoň nějaké kryptoměny, které mohou zhodnotit jejich investici.

Než se rozhodnete, do čeho investovat, je vhodné si udělat průzkum. Vždy mají největší smysl investice, ke kterým máte nějaký vztah než se za každou cenu hrnout do odvětví, které vás neláká. Nejlepším začátkem je dozvědět se i investování více informací a v tom vám pomůže například web Mladyinvestor.cz.