Jak učinit z koupelny místo, kde se budete cítit dobře?

Bydlení

Ať už máme koupelnu malou, protože žijeme v bytě, kde na ni jednoduše není prostor, anebo větší dokonce s oknem, protože se nachází na rohu domu, často se v koupelně necítíme dobře. Záludnost bývá ve zvoleném nábytku, v použitém obkladu, ale i v nevhodně umístěné vaně či dlažbě, na které je vidět každé smítko. Jak si pomoct, aby byla vaše koupelna příjemná a chodili jste do ní rádi?

Zrcadlo do koupelny umí prostor opticky projasnit

Už se vám možná stalo, že jste vyšli do koupelny, která přestože byla fakticky malá, díky zrcadlu působila mnohem větší. Tak tomu je, když je zrcadlo umístěno přes celou zeď, anebo je umístěno do tvaru písmene L, tedy v koutě místnosti. 

Pokud nemáte dispozičně řešenou koupelnu tak, abyste umístili zrcadlo na celou zeď nebo do kouta, podívejte se na zrcadla do koupelny v bílém provedení. Některé mohou mít i osvětlení. Pokud jej nemají, světlo v koupelně by mělo být nejen za vámi, coby hlavní světlo, ale i nad vámi v podobě bodových světel. Dnes už umí řemeslníci vytvořit různé podhledy, do nichž se světla snadno zabudují. Správně nasvícené zrcadlo pak samo o sobě působí v místnosti jako projasňující prvek. Volit můžete z typů s poličkami po stranách, nebo si vyberte zrcadlo, jehož součástí je skříňka na odložení nejrůznějších malých předmětů.

Důmyslně řešené police a skříňky

Do koupelny se dá koupit skříňka, která má ve spodní části prostor na pračku a nad ní pak polici a skříňku, nebo jen vyšší skříňku. Záleží na tom, zda chcete mít jen uzavřený prostor, např. když máte malé děti, anebo chcete i poličku volně přístupnou.

Nedostatek úložného prostoru pomůže vyřešit i úzký vysoký regál, ať už šuplíkový, s dvířky nebo otevřený plný poliček. Díky mnoha rozměrům si vyberete i do skutečně malé koupelny. 

Oživením v koupelně jsou i nové ručníky, podložka k vaně nebo výměna zašlé zástěny vany.Spoustu nábytku do koupelny za nízké ceny najdete na Sg-nabytek.cz. Stačí si vybrat dle vašeho vkusu a potřeb.