Samoživitelka – jak vyjít s penězi? 1

Bydlení Finance Tipy & rady Zajímavosti

Rozvodové statistiky říkají, že se rozvádí přibližně každé druhé manželství. Jestliže se manželé na všem domluví a nemají děti, pak je rozvod rychlou záležitostí a každý může začít nový život. Když jsou však v manželství děti, je rozvod přeci jen trochu složitější. Minimálně se dvě strany, které jsou znepřátelené, musí domluvit na výchově a materiálním zabezpečením dítěte nebo dětí. Ve většině případů padá ta tíha na ženu. A finanční situace samoživitelek není jednoduchá.

Myslete dopředu

Ač se před svatbou nezabýváte věcmi, jako co je čí, jaký bude majetek, kdyby to náhodou nevyšlo nebo se něco stalo s financemi, musíte být připraveni. Jdete-li do manželství s nějakým majetkem, určitě si připravte předmanželskou a manželskou smlouvu, kde se případné problémy s rozvodem vyřeší.

Během rozvodu budou vyplouvat na povrch špatné emoce, problémy, osočíte se ze spousty věcí. Je dobré se dopředu na vše připravit. Nikdy nevíte, co se v životě stane. Pokud jste se samoživitelkami už staly, je potřeba to brát tak, jak to je a začít finance víc řešit. Nebojte se říct si o vyšší alimenty, pokud to finanční potřeby dětí vyžadují. Mnohdy se nároky mění s věkem.