EIT InnoEnergy podpoří startupovou společnost Carbon Centrum, která se zabývá kompenzacemi založenými na datech

Novinky

Platforma této společnosti umožňuje podnikům řídit emise typu Scope 3 sledováním uhlíkové stopy svých zaměstnanců. 

  1. února 2024Společnost EIT InnoEnergy, přední inovační motor v oblasti udržitelné energie, dnes oznámila novou investici do inovativního start-upu Carbon Centrum, který se zabývá energetickou transformací. Inovativní platforma Carbon Centrum, která je k dispozici korporátním klientům napříč různými odvětvími, autonomně sleduje individuální CO2 stopu a vytváří vůbec první Carbon ID s kompenzacemi podloženými daty, aby podpořila podniky v dosahování jejich cílů v oblasti trvalé udržitelnosti.

Program CarbonID společnosti Carbon Centrum, podporovaný společností EIT InnoEnergy, je šitý na míru individuálním potřebám podniků a nabízí měření emisí Scope 3 v reálném čase včetně komplexní kompenzační strategie. Tato špičková platforma umožňuje smysluplnou změnu dopadu podniků na životní prostředí sledováním uhlíkové stopy zaměstnanců. Primárně se zaměřuje na společnosti se strategií udržitelného rozvoje, zahrnující mimo jiné odvětví mobility, energetiky a maloobchodu, které mají více než 500 zaměstnanců.

Cagri Selcuklu, generální ředitel společnosti Carbon Centrum, uvedl: „Carbon Centrum je výsledkem práce dynamického týmu složeného z úspěšných podnikatelů majících bohaté zkušenosti s podnikáním v oblasti startupů. Začlenění do portfolia EIT InnoEnergy, stejně jako předchozí aktivity předních investorů, podtrhuje uznání našeho odhodlání v oblasti udržitelnosti v průmyslovém odvětví. Dokázali jsme rychle vyvinout zkušební produkt a už v prvním čtvrtletí roku 2024 zahájíme naše první pilotní projekty.“ 

Společnost Carbon Centrum, která je průkopníkem jedinečného přístupu k vyrovnávání emisí, využívá interní zdroje společností a zapojuje do něj jejich zaměstnance. Podobně jako v aplikaci pro fitness mohou členové týmu sledovat své emise prostřednictvím aktivit v kategoriích mobilita, nakupování a energie, které se automaticky přepočítávají na uhlíkovou stopu. Díky CarbonID si uživatelé mohou osvojit ekologické návyky, snižovat emise, vybírat si výzvy, soutěžit s kolegy a zahajovat projekty s ostatními a zároveň získávat další výhody. Společnosti mohou také nakupovat skutečné kompenzace směřující k čisté nule, což poskytuje přehled a předvídání požadavků zaměstnanců a zákazníků.

Marcin Wasilewski, generální ředitel EIT InnoEnergy pro střední Evropu, dodal: „EIT InnoEnergy je nejen předním evropským investorem, ale také širokým ekosystémem společností, včetně odvětví mobility, energetiky a čistých technologií. Jsme nadšeni, že můžeme Carbon Centrum přivítat v našem portfoliu, a jsme rádi, že můžeme nabídnout naše partnerství a poradenství. Tým bude mít také jedinečný přístup k síti vysoce udržitelných společností, které chtějí vytvořit oboustranně výhodný scénář pro své podnikání, členy svých týmů a celou planetu.“

O společnosti EIT InnoEnergy

EIT InnoEnergy působí v centru energetické transformace a je předním inovačním motorem v oblasti udržitelné energetiky, který přináší technologie, inovace obchodních modelů a dovednosti potřebné k urychlení zelené dohody, pokroku při dosahování evropských cílů v oblasti dekarbonizace a reindustrializace a zároveň ke zvýšení energetické bezpečnosti.

InnoEnergy má v portfoliu více než 200 společností, které podle odhadů do roku 2030 vygenerují příjmy ve výši 110 miliard eur a kumulativně ušetří 2,1 milionu tun CO2 emisí. Dohromady tyto společnosti dosud získaly investice ve výši více než 9,7 miliardy eur.

www.innoenergy.com 

O společnosti Carbon Centrum

Společnost Carbon Centrum AS, založená v červenci 2023 v Oslu, je dynamický startup v oblasti energetické transformace, který se věnuje zavádění udržitelných řešení pro podniky i jednotlivce po celém světě. Prostřednictvím inovativních technologií a strategické spolupráce Carbon Centrum umožňuje organizacím měřit a zmírňovat jejich dopad na životní prostředí prostřednictvím jejich zaměstnanců a zákazníků, čímž otevírá cestu k zelenější budoucnosti.

www.carboncentrum.com