Zábava – jak se na ní dá ušetřit? 1

Finance Novinky Ostatní Tipy & rady Zajímavosti

K životu prostě zábava patří, potřebujete si odpočinout, vypnout, užít si, pobavit se, dělat to, co máte rádi. Ať už jde o kino, divadlo, koncert, cestování, návštěva wellness nebo jednoduchého rodinného výletu. Všechno dnes stojí nějaké ty peníze, a když máte napnutý rozpočet, bude těžší najít nějaké peníze na zábavu. A takový rodinný výlet, to už je vysoká investice. Někdy také návštěva kina, s popcornem a skleničkou po kině vyjde draho. Jak šetřit a nevzdat se úplně zábavy?

Zaměřte se na kina

Nemusí to nutně být multikina a nemůžete jít hned na trháky, které jsou aktuálně oblíbené, ale existují menší a někdy také alternativní kina, která promítají starší filmy. Na ty se dostanete za zlomek ceny. Někdy sledujte také knihovny nebo různé střediska, často promítají zajímavé filmy nebo mají zajímavé přednášky, které jsou zdarma.

Udělejte si večírek doma

Nemusíte jít ven na večeři s přáteli, ale i tak se pobavíte. Pozvěte kamarády k sobě nebo se nechte pozvat ke kamarádům. Můžete pro ně připravit večeři, jiný přinese víno, další třeba dezert. Nebo se můžete domluvit všichni společně, každý něco donese a uděláte si večírek doma. Pustíte si na velké televizi film, zahrajete si nějaké hry a podobně.