Způsobit škodu můžeme kdykoliv komukoliv. Proto se vyplatí pojistka

Finance Tipy & rady

Mnoho lidí říká, že jsou ve svém životě opatrní a že jim se mnoho věcí nemůže stát. Realita je ale taková, že právě tito lidé jsou často tou skupinou, která poté lituje, že se nepojistila. Najednou by řešení způsobených problémů bylo o poznání jednodušší.

Pojištění odpovědnosti jako hit současné doby

Většina z nás ví, že tuto pojistku si můžeme sjednat v zaměstnání, zvláště když zde hrozí určitá rizika toho, že něco provedeme a budeme muset danou škodu zaplatit. Málokdo už ale ví, že zmíněné pojištění odpovědnosti za škodu je možné sjednat také v případě, že jste běžným občanem. Tato pojistka se poté vztahuje na naše běžné chování nebo jednání. A i když si dáváme pozor, škoda může vzniknout kdykoliv a komukoliv.

Ochrana nejenom nás samotných

Pojistka samozřejmě nijak nezabrání tomu, aby se škoda stala. To dnes neumí žádný pojistný produkt na světě. Umí ale mírnit samotné následky, které z našeho konání plynou. A to hlavně ty finanční. Navíc se nemusí týkat jenom škod, které způsobíme mi sami. Toto pojištění může být z nás samotných rozšířeno i na:

  • Manžely, manželky, druhy i družky
  • Vlastní, ale i osvojené děti
  • Chovaná domácí zvířata

Na malé, ale i velké škody

Je pravdou, že pokud způsobíme škodu, která je v nepatrné výši, dá se s konkrétní osobou vše vyřídit jednoduše a lidsky. Může však dojít i ke škodám, které jsou svou velikostí skutečně ohromné. Mluvit můžeme klidně o částkách, které jsou v milionech. Na to myslí třeba známá ERGO pojišťovna, která dokáže běžné občany pojistit i tak, že ochrání před škodou, která může být v částce ve výši až 10 milionů korun, což je pro většinu lidí celkem dostatečnou finanční ochranou.

Lepší je to neodkládat

Jelikož sjednání takové pojistky dnes není nic složitého a zdlouhavého, je lepší tento krok raději neodkládat. I proto, že mnoho lidí způsobilo nemalou škodu právě ve chvíli, kdy už svou ochranu mohli dávno mít sjednanou.