Nevíte kde vzít peníze na startup? Podívejte se, jaké máte možnosti

Finance Podnikání

Mít skvělý nápad a touha vrhnout se do podnikání je jedna věc. Úplně jiná otázka potom je, kde na to vzít. Pokud jste se rozhodli, že se pustíte do byznysu, který má nezanedbatelné vstupní náklady, samozřejmě je to určité riziko, které musíte důkladně zvážit.

Dostatek odvahy však je v podnikání naprosto nezbytný a určitá míra rizika zde bude vždy. V případě neúspěchu projektu totiž můžete ztratit mnohem více než jen peníze, zejména spoustu času a vynaloženého úsilí. Na druhou stranu můžete ale také mnoho získat a poučit se z chyb.

Oblíbené formy financování

Především je však potřeba optimistický přístup a věřit svému projektu. Pomoci získat peníze vám může umožnit také vhodné investování peněz. To však může být během na dlouhou trať. Pokud tedy potřebujete na rozjezd prostředky co nejrychleji, můžete využít několika dalších možností.

Jedná se například o:

  • Crowdfunding
  • Úvěr pro začínající podnikatele
  • Nalezení investora

Kdysi to byl buzzword, dnes je to však legitimní forma financování. Crowdfunding jsou finance získané po malých částkách od obrovského množství lidí. Je to velmi oblíbená forma financování startupů a realizovat ji můžete přes crowdfundingové portály.

Pokud jste konzervativnější, můžete zvolit klasický zvýhodněný bankovní úvěr pro začínající podnikatele, ale počítejte s tím, že budete muset obhájit svůj podnikatelský záměr.

Možností je samozřejmě také nalezení vhodného investora, kterého rovněž musíte o projektu přesvědčit. Dobrý investor však nevloží své prostředky jen tak do něčeho a v konečném důsledku se může jednat o těžce vykoupené peníze (podíl pro investora apod.).

Ušetřete na nákladech

Pokud získáme peníze na samotný start podnikání, rozhodně tím naše trable s financemi nekončí. Bude potřeba naučit se také šetřit na provozních nákladech. Pomoci může například virtuální kancelář. Ta je zejména v začátcích podnikání velmi oblíbená.

Podnikání však přináší celou řadu dalších otázek, na které je potřeba najít odpovědi. Zajímají vás další podnikatelská témata? Tento článek vám přinesl magazín o podnikání, díky kterému i vy zvládnete nastartovat svůj byznys.