Myslete při práci na efektivitu a současně i na zdraví

Ostatní

Někdy méně, znamená více a u nářadí to platí dvojnásob. Samozřejmě můžete mít garáž plnou starého nářadí, ale dnešní možnosti jsou úplně jinde. Objevují se nové moderní technologie, které mají za úkol práci lidem usnadnit a také jim při tom všem poskytnout komfort. Těžké nářadí je na ústupu a do popředí naopak vystupuje nářadí Black+decker odlehčených konstrukcí a mnohem jednodušší manipulace. Také vývin dokonalejších akumulátorů s napájecími články jsou výhodou, vydrží totiž déle pracovat a vy nejste tak často nuceni nářadí nabíjet.

Víceúčelové nářadí na opravy a další práce

Nářadí Blackanddecker disponuje kvalitními parametry, které jsou optimálně nastaveny pro potřeby každého zahrádkáře, kutila, klidně i mechanika a instalatéra. Velký výběr nářadí tak zvládne práci v terénu, ale také doma. Cokoliv se vám rozbilo, s námi to hravě opravíte. Široký rozptyl nářadí tak umožní spravit domácí spotřebič, ale uplatní se i při řezání, broušení, čištění, leštění, atp. Black-decker si oblíbíte plnou funkčností a atraktivním vzhledem. Toto elegantní nářadí skvěle poslouží jako dárek. Určitě s ním vyčarujete úsměv na tváři celé rodině, ať už třeba auto vysavačem, fukarem na zahradu, pilou, aku nůžkami či parním mopem. Přestalo vás poslouchat nářadí a vypovědělo vám službu? Možná ani nemuselo a důvod, proč chcete jiné, tkví v tom, že znáte daleko propracovanější – s lepším výkonem a dalšími parametry, které vaše nářadí rozhodně nemá a nikdy už nejspíš mít ani nebude.

Staré nářadí a stroje jsou zápřah na vaše zdraví

Těžké a hlučné nářadí je přítěží a mohlo by se částečně podepsat i na vašem zdravotním stavu. Týká se to zejména namožení svalů a s tím dalších komplikací jako zánět nebo syndrom karpálního tunelu. Ač se nevhodným polohám těla při práci nevyhneme, určitě se shodneme na tom, že minimalizovat tato rizika, bude naším společným zájmem. Držet ruku dlouho ve vzduchu nebo být natažen dopředu či do stran je při práci úplně normálním jevem. Snažme se však, aby dopad na naše zdraví v tomto ohledu, byl co možná nejmenší.