Dovolená – jak na ní ušetřit a přitom si užít? 1

Finance Investice Novinky Ostatní Tipy & rady

Dovolená se blíží, ale vy se na ní letos nijak netěšíte. Vaše finanční rezerva se výrazně ztenčila, výplaty najednou neobsahují benefity nebo příplatky, nemáte chvíli práci a tím pádem výplatu, vaše výdaje jsou najednou vyšší. Důvodů, proč nemůžete ušetřit na stejnou dovolenou, jako loni může být mnoho. Nechcete se ani tak vzdát několik dní, kdy máte klid a pohodu. Jak neslevit ze všech svých nároků, ale snížit rozpočet?

Informujte se o místě pobytu

Vybrat si tu správnou destinaci je základ. Sledujte, kolik co stojí v dané zemi, ve které se chcete strávit dovolenou. Některé země bývají dražší v porovnání s jinou a i to může být úspora. Sledujte, zda máte okolo hotelu nebo penzionu zastávku veřejné dopravy, restaurace s příznivými cenami, zda se vyplatí jízdenky skupinové a dlouhodobé. Nechte se inspirovat mnoha cestovatelskými blogy, které cestují levně.

Cestovka? Vybírejte!

Ideálně se doporučuje nevyužívat cestovní kanceláře, protože jejich ceny bývají navýšené a tím pádem zbytečně drahé. Pokud však stále trváte na cestovní kanceláři, vybírejte. Pro exotické destinace to může být německá cestovní kancelář, která může nabízet zájezdy levnější až o polovinu!