V jakých cenových hladinách se pohybují dřevěné altány a jiné zahradní stavby?

Ostatní

Dřevěné chaty, altány či domky jsou oblíbenými součástmi zahrad. Svou popularitu si získávají nejen díky tomu, že nám zefektivňují zahradní práce, ale nabízejí také místo na nerušený odpočinek. Výjimkou nejsou ani rekreační či zahrádkářské oblasti, kde se také těší své oblibě. Chtěli byste si i vy pořídit zahradní stavbu a vytvořit si tak vlastní zahradní království? V tom případě vás bude určitě zajímat, kolik budete muset investovat. Jaké jsou ceny zahradních staveb?

Dřevěné stavby jsou skvělým doplňkem do zahrady. Můžete v nich trávit volný čas, hrát se s dětmi, setkávat se s přáteli, grilovat. Také vám pomohou při zahradních pracích, jako například dřevěný altán či domek na nářadí. Dřevěné chaty zas nabízejí pohodlné ubytování, ať už přímo na zahradě nebo jako chaty k pronájmu.

Cena versus kvalita

Cena zahradních staveb je, nebo tedy měla by být přímo úměrná jejich kvalitě. Materiály, ze kterých se dřevěné chaty, altány či domky vyrábějí, by se měly vyznačovat vysokou kvalitou. Kvalita dřeva je zárukou odolnosti nejen vůči povětrnostním vlivům ale i poškození hmyzem, houbami či plísněmi. Investice do kvality se vám časem vrátí v podobě dlouhé životnosti a také snížených nákladů na údržbu a případné opravy vašeho dřevěného altánku, chatky či domku.

Jaká je investice?

Dřevěné chaty a domky v dobré kvalitě se obecně pohybují v cenovém rozmezí od 150.000 Kč po 800.000 Kč, v závislosti na jejich provedení, velikosti, množství materiálu, pater a podobně. Kvalitní dřevěný altánek si obecně můžete vybrat z cenového rozmezí od 40.000 Kč po 150.000 Kč. Cena se také odvíjí od velikosti dřevěného altánku, jeho provedení a jiných vlastností.

Ať už dřevěný altán, dřevěné chaty, domky nebo i přístřešky a pergoly, zahradní stavby jsou oblíbenými zahradními doplňky. Zejména proto, že plní několik účelů najednou a jsou tak využitelné nejen pro práci, ale i na odpočinek.