Jak dobře investovat?

Tipy & rady

Při investování je důležité, aby peníze generovali další peníze. Existuje spousta možností, jak, kam a do čeho investovat. Pokud váháte, zda investovat do akcií, nemovitostí nebo jiných komodit, může vám pomoci web, který najdete na internetu pod označením Investitura.cz. Jedná se o tým profesionálních analytiků a redaktorů s bohatými zkušenostmi z oblasti finančních trhů. Na webu pravidelně publikují jednak aktuální informace ze světa finančních trhů, a jednak kvalifikované analýzy investičních kurzů.

Zlato

V současné době má zlato nejvyšší hodnotu za posledních několik let. Jedná se o stabilní komoditu, která je ideální k investování. Podle finančních analytiků je nejlepší variantou zakoupení zlatých cihel, případně zlatých mincí. Takto investované peníze neztratí svou hodnotu ani v nejbližší budoucnosti.

Stříbro

Vedle zlata je výborným tipem také investice do stříbra. Důvodem je skutečnost, že stříbro je značně podhodnocené v porovnání s akciovým trhem, ale i se zlatem či drahými kameny a dalšími komoditami. Tým analytiků na webu Investitura odhaduje, že vývoj na trhu může mít dva scénáře. Buď výrazně poroste cena stříbra, nebo klesne zlato, což bude znamenat rovnováhu, do které se trh obvykle po určitých výkyvech vrací.

Akcie

Investování do akcií má svá rizika. Investovat na burze může dnes každý prostřednictvím brokera. Investovat do akcií je však možné i bez peněz. Prostě si peníze půjčíte třeba přímo u brokera tak, že si u něj koupíte pákový produkt – CFD. Místo toho, abyste potřebovali na nákup jedné akcie celou její cenu, postačí vám pouze 20%. Například koupíte CFD kontrakt, kdy akcii fyzicky nevlastníte, ale přesto máte nárok na dividendu. Profitovat budete ze změny ceny a přitom na tento nákup budete potřebovat pouze 20% hodnoty akcie.

Základem úspěchu je pravidelnost

Předpokladem zbohatnutí je pravidelné investování. Pokud dokážete dávat například 2 tisíce Kč měsíčně do nějakého akciového indexu, můžete mít za 20 let v tomto fondu našetřen 1 milion korun. Ze svého přitom vložíte celkem 480 tisíc, jelikož o zbytek se postará složené úročení.