Investujete do zlata chytře, proč se nyní vyplatí investice do mincí?

Ostatní

Láká vás investice do zlata? Již od starověku je zlato nejlepší možností, jak ochránit své bohatství, aby neztrácelo na hodnotě. Platí to i o dnešní době, zlato je možnost, jak uložit své finance tak, aby nepodléhaly inflaci a nabíraly na hodnotě. Můžete tak uložit své bohatství třeba i pro své potomky. Pokud se rozhodněte investovat do zlata, postavíte se před otázku, jestli pořídit slitky, mince nebo snad obojí. Nyní se rozhodně vyplatí investice do zlatých mincí. Čím je to způsobeno? 3 největší švýcarské rafinerie musely být kvůli koronavirové pandemii uzavřeny. To způsobilo, že je na trhu nedostatek investičních zlatých i stříbrných slitků. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí a vzrůstá poptávka po mincích.

Které mince se vyplatí?

Mincí je mnoho a rozhodně můžeme doporučit zlaté vídeňské mince Wiener Philharmoniker. Jsou natolik populární, že je bez problémů prodáte kdekoliv ve světě. Obáváte se vysoké hodnoty? Prodávají se za cenu zlata, nepřiplácí se zde za žádnou přidanou sběratelskou hodnotu, jako je tomu u numismatických mincí. Zlaté mince Wiener Philharmoniker se razí ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti trojské unce (1 Oz) a menších. Pořídit je můžete už za cenu do 5000kč, což je velmi výhodné, jsou dokonce i trochu levnější než švýcarské zlaté slitky. Vzhledem k ceně si je může pořídit většina lidí a chytře tak investovat a uložit své peníze.

Kde zlato nakupovat?

Tím nejspolehlivějším a nejlevnějším místem je Obecní dům v Praze. Sídlí zde prestižní firma Zlaté mince Numismatika, která se zabývá nákupem i prodejem investičních kovů od předních světových rafinérií. Na trhu je téměř 20 let a nabídne vám seriózní podmínky a aktuální ceny, na rozdíl od obchodů, které mají ceny pevné. Kromě mincí Wiener Philharmoniker zde můžete pořídit i další populární mince, včetně kanadských, australských aj.