Bezstarostná a automatická fakturace jako základ spolehlivého podnikání

Ostatní

Podnikání v České republice nemusí být ve sto procentech případů zrovna příjemnou záležitostí. Velice často se může naopak stávat, že se lidé potkávají s více či méně nepříjemnými problémy, které je potom v podnikání a dalších možnostech podstatně brzdí.

To je i důvodem, proč spousta jinak kvalitních firem nebo jedinců odešla z trhu a nechtěla nadále podnikat na vlastní pěst. A jedním z těch důvodů mohla být i dříve obtížná fakturace. Ta je ale dnes díky možnosti online prostředí a automatizace naprosto bezstarostná.

Online účetnictví přístupné odkudkoliv

Představte si situaci, kdy se vám z ničeho nic ozve zákazník, že potřebuje opětovně vystavit fakturu. Jenže vy jste na dovolené, nebo jste na akci stovky kilometrů od areálu. Co s tím v ten moment můžeme udělat? Možností dříve opravdu moc nebylo, ale dneska už nic takového neřešíme. Odkudkoliv přístupné online účetnictví je zkrátka důvodem, proč je podnikání mnohem jednodušší. Možnost odesílat, vystavovat i přijímat faktury online z jakéhokoliv zařízení a odkudkoliv, to je ohromná výhoda.

Kompletní automatizace odesílání

Papírové faktury jsou stále ještě používané, ale v mnoha případech a oborech se do osobního kontaktu s klientem nemáte sebemenší šanci dostat. Co jiného vám pak v takovém případě pomůže než faktura emailem. Jednoduché odeslání faktury bez toho, aniž byste cokoliv nastavovali, cokoliv ručně nahrávali. A o celý proces se postará systém zcela automaticky. Navíc lze programy propojit se sledováním příchozích plateb, díky čemuž může faktura automaticky odletět v moment, kdy je uhrazena částka klientem.

Možnosti automatizace s využitím vytěžování

Vytěžování faktur je velice pokrokovou a inteligentní službou. Ve své podstatě je inteligentní vytěžování faktury založeno na OCR programu. OCR je druh programů, které jsou určeny k přesnému strojovému čtení textu. Díky tomu tak mohou tyto programy izolovat data z faktur a automaticky je použít pro jiné účely, jako je analýza nebo další automatizace fakturování. Díky možnostem moderního strojového učení jsou navíc programy takřka bezchybné.