Betonová jímka je ideálním řešením pro odvod odpadu

Ostatní

Nemáte ještě vyřešený odpad? Mnoho domácností nemá možnost napojit se na veřejnou kanalizaci a tak musí problém s odpadem řešit jinak. Jednou z možností je domácí čistička, ta je ovšem pro většinu lidí zbytečně drahým řešením. Naštěstí existuje volba, která je levná a přitom účinná, jde o betonové jímky. Jímka, nebo také žumpa, poskytuje dostatek prostoru pro odpad.

Výhody betonových jímek

Když splachujete na záchodě, sprchujete se nebo třeba myjete nádobí, vše musí někam odtékat. Můžete ke svému objektu využít právě žumpu. Nejideálnější možností je montáž betonové žumpy. Žumpy disponují velmi dlouhou životností a můžete si je vybrat v celé škále rozměrů, od 4m3 až do 12m3. Nejčastěji se žumpy řeší v menších obcích, jsou vhodné ale i pro malé a rekreační objekty. Betonová žumpa se umístí pod zem a vždy jednou za čas její obsah odveze fekální vůz. Pro nákup žumpy se vyplatí obrátit na specializovanou firmu na Dobrezumpy.cz, kde si můžete vybrat z jednotlivých druhů jímek.

Firma vám žumpu přiveze na potřebné místo a usadí do připravené jámy. Žumpu vám přivezou kamkoliv po ČR, takže není překážkou ani dodání betonové jímky Opava. Výhodou žump je, že jsou zcela bezúdržbové. Součástí systému jímky je nástavec, nepřejezdová deska, bezpečnostní poklop a komín. Firma vám zajistí i kompletní poradenství a může vám doporučit i vhodnou velikost jímky. Betonové jímky se nepoužívají jen jako zásobník na odpad, ale mají také skvělé využití jako zásobárna na dešťovou vodu. Voda je rok od roku dražší a je škoda používat v horkých měsících pitnou vodu na zalévání, když můžete využít dešťovou vodu z jímky. Tato zásobárna vody vám nebude nijak překážet a můžete zde hromadit vodu pro období sucha, což se zajisté bude hodit. Tyto jímky se často používají i pro budování sklepů.