Vysoké zhodnocení i riziko: Co přináší investice do alkoholu?

Ostatní

Investování do akcií nebo kryptoměn je fenoménem dnešní doby. Slyšeli jste ale někdy o investicích do alkoholu? Pokud ne, tak vám o něm něco povíme.

Hledáte zajímavé investiční příležitosti? Pak jste na správném místě. V tomto článku se totiž podíváme na jednu možnost, která v posledních letech získává na velké popularitě.

Vysoké zhodnocení

Možná vám to bude připadat až absurdní, ale lahve s alkoholem se v dnešní době mohou zařadit mezi nejzajímavější investiční příležitosti. Především pro drobné investory jde o velice lákavý způsob, jak si přivydělat. V mnoha případech totiž nepotřebujete příliš vysokou vstupní investici. Pak už stačí jen počkat a po několika letech prodat láhev s alkoholem se ziskem.

Pro investory s alkoholem dokonce vznikla celá řada aukčních a investičních portálů. Skrze ně můžete investovat nejen do levnější lahví, ale i limitovaných edic, které si rozhodně nemůže dovolit každý. Jedná se tedy o investiční příležitost, která je šitá na míru opravdu každému. Jak movitým investorům, tak běžným lidem s nižším kapitálem.

Nevýhody investic do alkoholu

Zhodnocení lahví s alkoholem se přitom liší. V některých případech se můžete dostat i na desítky procent ročně, v některých případech i na mnohem vyšší čísla. Především pokud jde o limitované edice, které je těžké pořídit už při jejich vydání. V tomto případě můžete počítat s velmi vysokým zhodnocením už během prvních několika let nebo měsíců od zakoupení.

Investice do lahví s alkoholem ale má i svoje nevýhody. Mezi ně patří například nutnost zajistit dobré skladování a zabezpečení. Když investujete například do akcií nebo kryptoměn, o zabezpečení vašich investic se postará samotná platforma. Pokud ale dostatečně nezabezpečíte svůj sklípek nebo jiné místo, kde budete láhev skladovat, mohou se vám některé hodnotnější kusy velice snadno ztratit. Vy tak přijdete o spoustu peněz i chuti do dalších investic. I přesto se jedná o velice zajímavý způsob, jak můžete zhodnotit vaše peníze. Měna není věčná, ale alkohol tu s námi bude až do konce věků.