Jak zjistíte, že trpíte zánětem močových cest?

Ostatní

Zánět močových cest patří mezi velmi komplexní pojem, velmi často se jedná o zánět močového měchýře. Může se však objevit také zánět močové trubice, močovodů i ledvin. U zánětu ledvin se jedná o velmi vážný zdravotní stav, který doprovází teplota, bolesti beder, časté a bolestivé močení, moč může zapáchat, nebo se v ní dokonce objeví i krev. Jakmile se u vás objeví jakékoli příznaky, zavítejte ke svému lékaři.

Příznaky močové infekce

U zánětu močového měchýře se velmi často objevuje bolest v podbřišku, časté nutkání na močení, to bývá bolestivé, může se objevit pálení nebo řezání při močení. Někdy se v moči objevuje i krev.

Existuje prevence?

Aby byly naše močové cesty zdravé, je potřeba dodržovat některé zásady zdravého života. Především je potřeba dodržovat dostatečný pitný režim. Ideální volbou jsou bylinné čaje nebo čistá voda. Velkou roli hraje imunita, kterou podpoří echinacea, dostatek vitamínů, dostatečný spánek, pohyb na čerstvém vzduchu a odpočinek. Také otužování není od věci.

Svoji úlohu hraje i správná intimní hygiena. Vhodné přípravky nabízí značka GYNELLA®. Navštivte web gynella.com a prohlédněte si nabídku. Naleznete zde jak přípravky určené pro intimní hygienu, tak i takové, které využijete v případě obtíží. Přípravky z nabídky nenarušují vaginální mikroflóru.

Pro zdravé močové cesty je dobré nezadržovat moč a nechodit na toaletu na poslední chvíli. Jakmile moč zadržujeme, podporujeme v ní množení škodlivých a nežádoucích bakterií. Pozor si musíme dát na prochladnutí, nevhodný není ani delší pobyt v mokrých plavkách.

Také jídelníček hraje svoji roli. Příliš mnoho soli není pro močovou soustavu zdravé. Je potřeba konzumovat více ovoce a zeleniny. Zdraví močové soustavy podpoří doplňky s obsahem echinacei, extraktů z borůvek a brusinek a bylinné čaje určené pro podporu ledvin a močového měchýře.