Výběr pneumatik zvládne i amatér

Ostatní

Rozumíte automobilům? Ne každý může hrdě prohlásit, že ano. Pokud je pro vás problematika automobilů spíše španělskou vesnicí, možná se bojíte podnikat určité kroky svépomocí a vše řešíte se svým autoservisem nebo s lidmi, kteří autům rozumí. V některých situacích je to pochopitelné a také vhodné. Pokud jde však o výběr pneumatik, zde nepotřebujete odbornou pomoc, výběr zvládne svépomocí i laik, stačí využít konfigurátor.

Kde konfigurátor najdete?

Nejlevněji se pneumatiky pořizují online a není žádným tajemstvím, že je zde pořídíte podstatně levněji než v servisech a v kamenných obchodech. Při výběru eshopu vždy zvolte takový, který disponuje konfigurátorem. Ideální volbou je internetový obchod PneuOk.cz. Můžete zde vybírat pneumatiky pro osobní i nákladní automobily. Konfigurátor vám umožní vybrat správné pneumatiky tím, že zde zadáte parametry svého vozu a následně se vám zobrazí všechny, které jsou pro váš vůz vhodné. Pokud si nejste jistí výběrem, inspirací pro vás mohou být články na webu, kde naleznete také testy pneumatik. Dozvíte se zde, jaké pneumatiky dopadly v testech nejlépe a které pro vás budou vhodnou volbou.

Snadný výběr alu kol

Podobně snadným způsobem můžete vybírat i alu kola. Když k nim použijete konfigurátor, snadno najdete kola vhodná pro váš vůz. Pokud ještě nad pořízením alu kol váháte, měli byste znát jejich výhody. Kromě atraktivnějšího vzhledu jsou obvykle lehčí a tím pádem spálíte méně paliva. Odvádí mnohem lépe teplo od brzd i od pneumatik. Jelikož jsou vyrobené z jednoho kusu, mají lepší rozložení hmoty a postarají se o lepší akceleraci i dynamiku brzdění. Jsou vyrobené ze slitiny hliníku a hořčíku, případně dalších kovů. Zajistí lepší odolnost vůči nárazům a snadno se udržují. Navštivte webové stránky eshopu třeba ještě dnes a zkuste si vybrat vhodný sortiment pro váš vůz.