Svět peněz – co je dobré pro vás a pro vaši rodinu? 1

Bydlení Finance Investice Ostatní Tipy & rady

Zamýšlíte se nad tím, jak ochránit své finance a jak je ještě trochu podpořit? Nikdy nevíte, co se stane v životě a jaká bude dál vaše finanční situace. Co dělat, když dostanete výpověď? Nebo jak si poradit, když budete mít méně peněz? Co když se stane vážný úraz nebo vás nemoc vyřadí na nějakou dobu z provozu a budete nuceni mít nemocenskou? To jsou všechno věci, na které je dobré se připravit!

Životní pojistka, penzijní připojištění a podobně

Tyto dva produkty jsou takovým základem. Peníze, které do nich dáte, se ukládají na dlouhou dobu. Životní pojištění vás může chránit ve chvíli, kdy budete nemocní, dostanete se do jiné fyzické kondice, budete mít jiné problémy. Zároveň může působit jako produkt, který spoří peníze. Není od věci vsadit také na úrazové pojištění, které je rozšířenější a chrání vás v mnoha ohledech – při úrazu, když jste nemocní a podobně.

Penzijní připojištění je zase ideální pro dlouhodobé zajištění na důchod. Měsíčně odvádíte určitou částku, něco vám zhodnotí banka nebo organizace a na důchod se finanční injekce může velmi dobře hodit a pomoci.