Chcete prodat nemovitost? Zjistěte její cenu

Ostatní

Vlastnit nemovitost je velkou výhodou a pokud se rozhodnete ji časem prodat, je vhodné znát její hodnotu. Její odhad vůbec není snadný a jsou lidé, kteří se ho snaží odhadnout podle toho, že se podívají na internetu na prodejní ceny jiných podobných nemovitostí. To však není vhodný způsob. Nasazení vyšší nebo nižší ceny pro vás bude mít negativní vliv, můžete se ošidit nebo způsobit, že nemovitost neprodáte. Pro odhad ceny nemovitosti se vždy vyplatí oslovit odborníky, kteří nehádají cenu, ale řídí se konkrétními indiciemi. Ještě než budete oslovovat různé specialisty, měli byste vědět, že můžete získat odborný odhad nemovitosti zcela zdarma.

Nechte si odhadnout cenu nemovitosti online

Odhad nemovitostí online vám zajistí realitní společnost Maxima. Jde o úspěšného hráče na trhu realit, který používá pro odhad zkušené odborníky, kteří se odhadem nemovitostí zabývají přes 20 let. Kromě toho, že odhad získáte zdarma, získáte ho také zcela nezávazně. Pro odhad ceny stačí vyplnit online formulář na webu Maxima.cz. Jeho prostřednictvím můžete zjistit odhad ceny bytu, odhad ceny domu nebo i odhad ceny pozemku.

Také můžete zjistit tržní odhad pronájmu, ten je důležitý proto, že se cena neustále mění a pokud u vás nějaký nájemník po letech skončil, tržní cena pronájmu se pravděpodobně změnila. Ačkoliv jde o online odhad, je přesný. Odborníci mají přístup k prodejním cenám nemovitostí zapsaných v katastru. Využívají rovněž cenové mapy, kde jsou zaznamenány ceny nemovitostí v různých lokalitách. Výsledky se následně srovnávají s databázemi realitních kanceláří, které mají na kontě už desítky tisíc prodaných nemovitostí. Ačkoliv je odhad online, někdy je pro přesný odhad požadována návštěva nemovitosti, zejména pokud se nachází na venkově. Pokud máte v plánu prodej nemovitosti, využijte služeb specialistů a nechce si udělat odhad její ceny zdarma.