Velikost firmy nemusí být překážkou v cestě za slušným jměním. Pokud hledáte tipy, jak ze svého podnikání vytěžit maximum, právě jste je našli. Přečtěte si základní rady a doporučení, které jsou univerzální pro většinu oborů. A co je na nich nejlepší? V tom, co děláte, nemusíte být nejlepší, a dokonce ani nemusíte oplývat jedinečným talentem.
1) Začínejte den brzy
Ranní ptáče dál doskáče. Známé lidové moudro je postaveno na pevných základech. Spousta úspěšných lidí zdůrazňuje, že v době, kdy mají ostatní ještě noc, jsou oni na nohou a tvrdě pracují. Pravdou je, že v brzkých ranních hodinách máte mnohem větší klid na práci. Že je ráno člověk mnohem produktivnější a kreativnější, je nesporný fakt. Máte možnost udělat všechny aktivity, které vyžadují maximální soustředění.
2) Najděte odvahu riskovat
Máte nápad a tušíte, že by mohlo jít o „trefu do černého“? Věřte svým instinktům a naučte se zdravě riskovat. Právě tato vlastnost je totiž typická pro většinu úspěšných podnikatelů. Zároveň však buďte připraveni kdykoliv změnit původní rozhodnutí – nemá smysl skrývat chyby, mnohem lepší je napravit to, co ještě napravit lze.
3) Žijte pod své poměry
Kdo chce zbohatnout, musí se naučit hospodařit s penězi. Utrácet veškerý zisk, to rozhodně není cesta k rozmnožení kapitálu. Jakmile se vám podaří shromáždit peníze, můžete je investovat – například do akcií nebo jiných finančních instrumentů, u nichž je reálné riziko zhodnocení. V případě luxusního oblečení a dalších věcí, které nejsou k životu nezbytně nutné, nic takového nehrozí.
4) Pracujte se svými zákazníky
Získat zákazníka je pracné, a proto se vyplatí s ním nadále pracovat. Pokud jste to ještě neudělali, pořiďte si CRM software a objevte skutečné potřeby lidí, kteří u vás nakupují či využívají vaše služby. Podle odborníků je udržení stávajícího klienta zhruba 10krát levnější než aktivity vedoucí k zisku nového.
Rozumnou volbou je CRM v Outlooku. Třeba české eWay-CRM, které je ve verzi FREE zcela zdarma. Bezplatně si však můžete vyzkoušet také plnohodnotnou variantu a po uplynutí zkušební doby se rozhodnout, u které verze setrváte.