Bez peněz nelze žít

Ostatní

I když peníze nejsou, jak je všeobecně známo, všechno, sehrávají v životě každého z nás nezastupitelnou a velice významnou roli. Ten, kdo je má, má své živobytí znatelně usnadněné, zatímco ten, jemuž se jich nedostává, nemá obvykle na růžích ustláno. A není tak divu, že my lidé usilujeme o to, abychom měli vždy naditou peněženku, vysoké číslo na účtu, prostě dostatek finančních prostředků.

Když jsme finančně zaopatření tak, jak si přejeme, můžeme si dovolit nakupovat vše, co nám umožňuje žít nebo co nám naše životy zpříjemňuje. Platíme za zboží a služby a všichni, kdo nám mohou něco nabídnout, usilují o naši přízeň s úmyslem od nás nějakou tu korunu (nebo i jinou měnu) získat.

Ale co když nám peníze dojdou? Co potom?

Potom si je musíme, není-li zbytí, třeba i půjčovat. Tedy míříme do finančních institucí nebo tyto kontaktujeme nějakým jiným nabízejícím se způsobem, podáváme si žádosti, dokládáme to, co se má doložit. A třeba také trneme v obavách, zda nám bude vyhověno.

Někteří z nás ale obvykle netrnou. A to ti, kteří sázejí na nebankovní hypotéky. U těch je totiž ve srovnání s jinými půjčkami už předem jasné, kdo se vytoužené pomoci v podobě žádané částky dočká a kdo případně odejde s nepořízenou. A to proto, že jsou zde kritéria, podle nichž se posuzuje, naprosto jasná a docela snadno splnitelná.

A co že se žádá u americké hypotéky? Stejně jako u jiných hypoték je to nezbytná zástava nemovitosti a schopnost splácet. A co dál? Dál už nic. I takto málo stačí k tomu, aby tu člověk uspěl, a toho dalšího, co se obvykle požaduje v bankách, se tu už vůbec bát netřeba. Protože je takováto neúčelová hypotéka logicky zajištěna onou nemovitostí natolik, že se nebankovní společnost nemusí bát ztrát. A když se poskytovatel půjčky nebojí, logicky pomůže rychle a ochotně. A zde navíc i výhodně.